Planet Earth
Çocuğum Ekranda

Planet Earth

Planet Earth

Planet Earth

Türkçe çevirisi ile Yeryüzü, BBC tarafından çekilmiş, 2006 yılında ilk bölümü yayınlanmış ve 11 bölümden oluşan (1. Seri ) belgesel dizidir. BBC’de ilk yayınlandığında 8,7 milyon kişinin izlediği Planet Earth, belgesel dünyasında birçok anlamda yeni bir sayfa açılmasını sağlayan görsel bir şölen diyebileceğim bir yapımdır.

🎥 Filmin Adı : PLANET EARTH ( YERYÜZÜ )
🎥 Yaş Grubu : 8 +
🎥 Yönetmen : Alastair Fothergill
🎥 Yapım Yılı : 2006
🎥 Süresi : 60 dk.
🎥 Imdb Puanı : 9,4 / 10
🎥 Konusu : Planet Earth dünyada daha önce gözlenememiş hayvan davranışlarını yakalayan, bunları görsel bir şölen olarak izleyicilere sunan ileri teknoloji kullanılarak çekilmiş harika bir bir doğa belgeseli serisidir.

🔖 Çocuğum Ekranda Yorumu : Animasyon filmlerin kalitesinin büyük bir hızla arttığı günümüzde, bu filmlerin en büyük hedef kitlesi olan çocuklarımızı sanal dünyadan çıkarıp, içinde oldukları gerçek hayatı, yaşadıkları dünyayı, doğayı ve vahşi yaşamı hem tanımak hem saygı duyarak yetişmelerini sağlamak için belki de belgesel dünyası ile ilk defa tanışabilecekleri harika bir yapım Planet Earth.

Unutmamak gereken konu, bizlerin çok iyi olarak nitelendirdiğimiz bazı görüntülerin, özellikle hayvanların avlandığı ve avlarını öldürdüğü yakın çekim ve detaylı olarak gösterildiği sahnelerin çocuklar için korkutucu olabilmesi. Ancak, temel hayvan davranışlarını kavrayabilecek yaştaki çocukları olan aileler için bu da en az 7 yaş üstü olmalı hatta çocuğunuzun yapısına ve hassasiyetlerine göre 8 yaş üzerine önerebileceğim dizi, çocukları yepyeni bir şekilde eğlendirecek ve eğitecek nitelikte dünyayı tanıtan mükemmel bir belgeseldir.

Tüm filmlerde olduğu gibi bu belgeselle de ilgili olarak söyleyebileceğim en önemli konu, bu belgeseli izlerken çocuğunuzun yanında olmanız. 🍀

🖌 Korktuğunda, endişelendiğinde yanında sizi bulmak ve dokunmak onu en çok rahatlatan şey olacaktır, o istediği her an yanında hep siz bulunun.

Keyifli seyirler 🍀

Bunlar da hoşunuza gidebilir...